ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Systémové požadavky

Viz tabulka níže s minimální a doporučenou konfigurací systému pro Mastercam.

  Minimální Doporučená
OS Windows 7, 8.1 nebo 10 64-bit Professional Windows 7, 8.1 nebo 10 64-bit Professional
Procesor Intel nebo AMD 64-bit procesor, 2.4GHz nebo rychlejší Intel I7 nebo Xeon E3, 3.2GHz nebo rychlejší
Vnitřní paměť 8 GB 32 GB
Video Podpora OpenGL 3.2 s pamětí 1 GB. Bez integrované grafiky. Grafická karta NVIDIA Quadro s pamětí 2 GB (nebo větší)
Monitor Rozlišení Full HD (1920 * 1080) Rozlišení Full HD (1920 * 1080), duální monitory
Paměť Pevný disk s nejméně 20 GB volného prostoru Solid State Drive (SSD) s nejméně 20 GB volného prostoru
Myš 3-tlačítková Microsoft kompatibilní myš 3-tlačítková bezdrátová myš Microsoft nebo Logitech
3D myš   3D Myš 3DConnexion

Připojení k internetu a email jsou doporučeny pro podporu a aktualizace.

Pravidlem je opatřit si pro váš systém co možná největší výkon (procesor, video karta a vnitřní paměť), jaký si můžete dovolit.

Operační systémy

Podle našich informací velká většina našich zákazníků již používá 64-bitové systémy a využívá tak výhod rychlejšího a stabilnějšího prostředí, které zajišťují.

Doporučujeme používat OS Windows 7, 8.1 nebo 10 verze Professional. Přestože Mastercam může běžet i na jiných verzích (jako je Home Edition) nebo ve virtuálním prostředí (jako Parallels pro Mac), nebyl na těchto konfiguracích testován, a tudíž není podporován.

Od Mastercam verze X8 používáme nejnovější systém Windows 10 a do teď jsme nezaznamenali žádné problémy.

Mastercam X7 MU2 byla poslední verze podporující Windows 7 32-bit.

Procesor

Rychlost procesoru bude mít dopad na rychlost, se kterou software bude počítat a plnit úkoly. S každou další verzí bude stále více charakteristik Mastercamu počítat s vícejádrovými procesory. Obecně výpočet drah nástrojů a simulace poběží rychleji na vícejádrovém procesoru. Typicky můžeme sledovat, že dochází k 50% zkrácení doby výpočtu dráhy nástroje na nejnovějších procesorech Intel i7 a Xeon.

Paměť

Pokud Mastercam využívá celou paměť RAM, jež je k dispozici, přepíná na používání prostoru virtuální paměti, který se nachází na pevném disku, a tím se systém výrazně zpomalí. Doporučujeme minimálně 8 GB operační paměti. V případě vytváření rozsáhlých drah nástrojů a simulace doporučujeme paměť RAM o velikosti 32 GB.

Video

Při nákupu nového počítače pro Mastercam je jednou z nejdůležitějších oblastí grafická karta.

Doporučujeme kartu NVIDIA Quadro s pamětí alespoň 2 GB. Lze použít i jiné grafické karty, ale musejí nabídnout plnou podporu OpenGL 3.2 (výroba typicky AMD/ATI). Setkali jsme se s určitými problémy při používání grafických karet AMD/ATI Radeon.

Nedoporučujeme ani nepodporujeme používání integrovaných grafických karet, které jsou na některých PC konfiguracích. Obecně nemají kapacitu na provozování graficky intenzívních aplikací jako je Mastercam.

Přesvědčte se, že používáte nejnovější ovladače od daného výrobce karet. Často se setkáváme s problémy, které se dají vyřešit pomocí aktualizovaných grafických ovladačů, a verze ovladače má velký dopad na výkon karty.

Nejnovější ovladače NVIDIA a ATI/AMD lze najít na internetu. Doporučujeme používání funkce automatické detekce ke zjišťování instalované grafické karty.

Monitor

Většina našich interních systémů používá duální monitory a my to pokládáme za přínosné. Druhý monitor umožňuje aplikace jako Mastercam Simulator, Code Expert, Tool Manager a další aplikace, které běží na sekundárním monitoru, zatímco Mastercam používá primární monitor.

Minimální doporučené rozlišení monitoru je 1920*1080. Mastercam bude fungovat i na nižším rozlišení, kde může docházet k možným problémům s velikostí dialogových oken a panelů. Monitory s nižším rozlišením mohou bezproblémově fungovat jako druhý monitor.

Mastercam bude fungovat i na velkoformátových monitorech včetně 4K monitorů a monitorů s vysokým DPI, avšak tato zařízení nejsou oficiálně podporována.

Paměť

Zjistili jsme, že jednou z největších aktualizací, kterou je třeba provést, je investice do disku Solid State Drive (SSD). Tento produkt je nyní na cenové hladině, která z něj činí dobrou investici. Řada našich testovacích systémů využívá menší primární SSD pro OS a instalované aplikace a druhý velkokapacitní HDD pro data.

Všechny verze Mastercamu jsou dostupné na DVD. I když je Mastercam k dispozici i ke stažení, doporučujeme, aby jakýkoliv nový hardware, který kupujete, měl jednotku DVD.

Myš

Doporučuje se myš se třemi tlačítky. Mastercam má speciální funkce, které lze provádět pomocí středního tlačítka myši. Doporučovali bychom používat významné značky jako Microsoft nebo Logitech.

3D myš

3D myš zlepšuje způsob, jakým pracujete s 3D aplikacemi. Je navržena na používání vaší nedominantní rukou ve spojení s běžnou myší, abyste dosáhli vyváženého a kooperativního pracovního stylu. Jemně manipulujete s víčkem ovladače 3D myši, abyste mohli současně přejíždět po 3D obsahu, přibližovat ho a rotovat s ním, zatímco vaše běžná myš je k dispozici pro volbu položek nabídky nebo dílů modelu. Více technických a obchodních informací lze nalézt na webové stránce 3Dconnexion.

Antivirový software

Většina dnešních počítačů má nějaký druh antivirového softwaru pro ochranu před nezamýšleným malwarem. Bylo zjištěno, že v některých případech jsou v konfliktu s aplikacemi jako Mastercam, které běží na PC. Nedoporučujeme konkrétní produkty, avšak pokud narazíte na neočekávané problémy v podobě zhroucení systému, může se jednat o konflikt s antivirovým softwarem. Zkuste dočasně deaktivovat antivirový software nebo nastavit pro Mastercam výjimku.